Tradiční čínská medicína

Kořeny tradiční čínské medicíny sahají několik tisíc let do minulosti. Číňané věří, že tajemství zdraví spočívá v nás a v prostředí, které nás obklopuje. Čínská medicína se tak věnuje nejen osobnímu zdraví člověka, ale také jeho psychickému a fyzickému stavu a jeho stravě. Základní poselství tradiční čínské medicíny je především předcházet, nikoli léčit. Druhou důležitou stránkou přírodní čínské medicíny je zastavit rozvoj stávajících nepříznivých stavů. Tyto dva přístupy spolu vytvářejí čínský koncept zdraví známý také jako „kultura dlouhověkosti“. Globální výzkum dlouhověkosti ukázal, že tři z pěti regionů s nejdelší průměrnou délkou života jsou buď regiony s čínskou kulturou nebo regiony, jejichž kultura má čínské kořeny. Tradiční čínská medicína staví na harmonii mezi jin a jang a na teorii pěti prvků. Tato teorie předpokládá, že celý vesmír tvoří pět základních prvků: země, kov, voda, dřevo a oheň. Vše, co existuje, může být přiřazeno k jednomu z těchto prvků. Z této teorie pěti prvků vychází mnoho TIENS produktů. Ačkoli ale TIENS čerpá z bohaté studnice moudrosti tradiční čínské medicíny, zároveň ji propojuje s nejmodernějšími pokroky na poli biotechnologií. TIENS vytvořila kompletní program pro udržení dobré fyzické i psychické kondice s pomocí potravinových doplňků, který je tvořen čtyřmi kroky: pročištění, doplnění, posílení a vyvážení.

Pročištění

Koncept udržení zdraví, jak jej propaguje TIENS, vychází z hlavního pravidla čínské medicíny – předcházet, nikoli léčit.  Zahrnuje čtyři stádia: pročištění, doplnění, posílení a vyvážení. TIENS výrobky jsou rozděleny do těchto čtyř skupin tak, aby si každý mohl zvolit doplněk, který nejlépe odpovídá momentálním potřebám jeho těla. Prvním krokem je pročištění. Rychlé životní tempo, znečištěné životní prostředí, nezdravá strava, to vše stojí za zvýšenou hladinou nejrůznějších toxinů v těle. Ta se negativně odráží na naší náladě a vede k mnoha neduhům. V těle se začínají hromadit například těžké kovy či složky umělých barviv a konzervantů přidávaných do potravin a nápojů. To vede ke snížené míře vstřebávání výživných látek, proto může být užívání doplňků méně účinné. Tělo se dokáže zbavit jen zlomku toxinů. Potravinové doplňky z řady pro pročištění jsou vytvořeny tak, aby tělo podpořily v procesu očisty – vyloučení toxinů ze zažívacího traktu, z plic, kůže, cév – a aby všechny tělesné orgány a systémy mohly začít fungovat optimálně. V doplňcích určených na pročištění najdeme například výtažek ze zeleného čaje, lotosové listy, rebarboru či rybí tuk.

Posílení

Koncept udržení zdraví, jak jej propaguje TIENS, vychází z hlavního pravidla čínské medicíny – předcházet, nikoli léčit.  Zahrnuje čtyři stádia: pročištění, doplnění, posílení a vyvážení. TIENS výrobky jsou rozděleny do těchto čtyř skupin tak, aby si každý mohl zvolit doplněk, který nejlépe odpovídá momentálním potřebám jeho těla. Po pročištění a doplnění můžeme pokročit k fázi posílení. Výrobky z této řady podporují dýchací, oběhový a zažívací systém spolu s močovými cestami a poskytují tělu složky nezbytné pro jejich správné fungování. Ve složení přípravků řady pro posílení se nachází například zinek, vápník či sója.

Doplnění

Koncept udržení zdraví, jak jej propaguje TIENS, vychází z hlavního pravidla čínské medicíny – předcházet, nikoli léčit.  Zahrnuje čtyři stádia: pročištění, doplnění, posílení a vyvážení. TIENS výrobky jsou rozděleny do těchto čtyř skupin tak, aby si každý mohl zvolit doplněk, který nejlépe odpovídá momentálním potřebám jeho těla. Po prvním kroku pročištění je možné přejít do další fáze, kterou je doplnění. Jak název naznačuje, jedná se o doplnění výživných látek, které pomáhají regulovat funkce všech orgánů a soustav, a posilují tak přirozené obranné mechanismy těla. Ve výrobcích řady pro doplnění se nachází například spirulina, čínské datle, kordyceps (léčivá houba), česnek a lněné semínko.